V polovici júla otvorili vo Viedni nový Allianz štadión. Skupina Allianz bude jeho  partnerom až do roku 2026.  Najnovšia aréna sa zároveň stala novým domovom pre rakúsky futbalový klub SK Rapid Viedeň.

Futbalová Viedeň sa rozrástla o 28-tisíc miest

Štadión Allianz Stadion má kapacitu 28-tisíc sedadiel. Je charakteristický nevšedným dizajnom v tvare trubice a zahŕňa inovačnú koncepciu ochrany blízkeho okolia, ktorá redukuje hluk a svetelné emisie.

„Stať sa partnerom športového štadióna v sebe nesie silný emocionálny aspekt, zvlášť pre nehmotnú značku akou je Allianz,” hovorí manažér sponzoringu skupiny Allianz Oliver Kraus, „Pri každom jednom štadióne sme venovali osobitnú pozornosť bezpečnosti, udržateľnosti ale aj dizajnu,” dodáva.

Dokopy už 6. Allianz štadión

Otvorením štadióna v susednom Rakúsku sa rodina Allianz štadiónov po celom svete rozrástla o šiestu arénu. Doteraz boli otvorené štadióny v Mníchove, Londýne, Nice, Sao Paulo a v Sydney. Skupina Allianz sa aj touto cestou snaží podporovať oblasť športu a kultúry.

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je trhovým lídrom v poskytovaní vysoko kvalitných služieb a produktov. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Vedeli ste, že…

  • naše produkty obhájili 8 nominácií a získali spolu 11 ocenení v súťaži Zlatá minca 2015?
  • sme v roku 2015 zvíťazili v ankete SIBAF a stali sme sa najlepším poisťovateľom vozidiel na Slovensku?
  • sme ako prvá poisťovňa začali uhrádzať škodu z PZP bez amortizácie?
  • ako jediná poisťovňa na trhu ponúkame možnosť naplánovania termínu obhliadky už počas telefonického hlásenia škody?
  • od svojho vzniku venovala Nadácia Allianz na verejnoprospešné projekty už viac ako 1 000 000 eur?

Mohlo by Vás zaujímať