Spoločnosť Konica Minolta  dnes predstavila Workplace Hub, nové inovatívne riešenie podnikového IT, zjednocujúce všetky technológie organizácie pomocou jedinej centralizovanej platformy. Workplace Hub je navrhnutý pre pracovisko budúcnosti všetkých veľkostí a podporuje ich digitálnu transformáciu. Prvá verzia Workplace Hub, ktorá bude dostupná na jeseň 2017, priamo rieši nárast komplexnosti IT prostredníctvom účinnejšej a efektívnejšej správy širokej palety nástrojov, služieb a zariadení, využívaných modernými organizáciami.

Táto nová platforma predstavuje ďalšiu fázu v dlhodobej histórii inovácií spoločnosti Konica Minolta, podčiarkuje jej pozíciu na trhu IT služieb a ide v ústrety firemným zákazníkom a ich meniacim sa potrebám. Workplace Hub funguje ako centrum, ktoré zjednodušuje a zefektívňuje IT manažment organizácie a súčasne znižuje celkové náklady na IT. Zároveň dokáže poskytovať v reálnom čase dátové analýzy, ktoré pomôžu zlepšiť firemné procesy. Nový ekosystém Workplace Hub riadi a koordinuje celú IT infraštruktúru a služby naprieč existujúcimi i budúcimi IT systémami, poskytuje užívateľom centrálny prehľadový panel, ktorý ponúka obsiahly náhľad na využívanie IT v rámci celého podniku, čo umožňuje jednoduchú správu a optimalizáciu systémov.

Produktový plán platformy naviac zahŕňa budúcu integráciu internetu vecí, umelej inteligencie, Intelligent Edge a nástrojov podpory rozhodovania, ktoré sa stávajú nosnými bodmi podnikateľského prostredia zajtrajška. Pridanie tejto kognitívnej vrstvy pohľadu na organizáciu umožní intuitívne chápanie sveta, ktorý ľuďom dáva možnosť lepšie spolupracovať a na základe dostupných dát sa rozhodovať inteligentnejšie, efektívnejšie a jednoduchšie.

Globálne partnerstvá so spoločnosťami Hewlett Packard Enterprise, Sophos a Microsoft sú garanciou najlepšieho hardvéru vo svojej triede, bezpečnosti a IT riešení. Ďalšie služby od spoločností Canonical a BrainTribe prinášajú silu open source a pokročilú správu dát, ktoré uľahčujú efektívnu digitálnu transformáciu akejkoľvek firmy.

Dennis Curry, viceprezident a riaditeľ obchodných inovácií a centra výskumu a vývoja v spoločnosti Konica Minolta, uviedol: „Workplace Hub sa bude vyvíjať tak, aby sa stal najkomplexnejšou platformou pre služby a funkcie požadované na pracoviskách budúcnosti. Znamená to, že podniky budú môcť rásť a spravovať svoje IT súbežne s meniacimi sa obchodnými potrebami. To zjednodušuje prevádzku IT a vytvára cestu integrácie nových schopností, ako je AI alebo Intelligent Edge Computing, a stane sa tak hlavnou súčasťou digitálnej organizácie budúcnosti.“

Tento strategický posun umožní spoločnosti Konica Minolta dodávať ucelenejšie riešenie digitálnej transformácie, a naďalej tak bude pokračovať vo svojej tradícii poskytovania tých najlepších produktov a služieb na firemnom trhu ako takom.

„Pracovné prostredie sa vyvíja bezprecedentnou rýchlosťou a digitálna transformácia sa stáva stále dôležitejšou – ako pre prežitie na trhu, tak pre budúcu prosperitu,“ povedal Shoei Yamana, CEO a prezident spoločnosti Konica Minolta. „Workplace Hub umožní podnikom všetkých veľkostí nie len dosiahnuť účinnú transformáciu, ale pripraví ich taktiež na budúcnosť v podobe ďalšej vlny technologických inovácií, ktoré už prenikajú do firemného prostredia.“

Organizácie, ktoré hľadajú kvalitné riadené služby za prijateľnú cenu, budú mať k dispozícii prvú verziu Workplace Hub už na jeseň 2017. Viac informácií nájdete na http://workplacehub.konicaminolta.com/

Mohlo by Vás zaujímať