Kauza Bašternák okrem nadmerného odpočtu DPH, napojenia najvyšších politických kruhov je známa aj protestmi. Majú však protesty nejaký účinok ?

Kauza Bašternák s napojením na najvyšších politikov

Kauza Bašternák je známa najmä prepojením na vládnu stranu SMER-SD. Podozrivý je najmä minister vnútra SR Judr. Robert Kaliňák. Robert Kaliňák patrí medzi najdôležitejších politikov strany SMER-SD.  Robert Kaliňák je podozrivý nie len z ´´úplatkov´´, ktoré boli formou ´´splátok´´, a odhalil ich zamestnanec pobočky Tatrabanky, ale aj z manipulácie spojených s vratkami DPH pre podnikateľa Ladislava Bašternáka.

Viac sa dozviete tu :

Kauza Bašternák – politika alebo pokus o dôveru

Kauza Bašternák – politika alebo pokus o dôveru

Kauza Bašternák dnes v súčasnosti v popularite predbehla dokonca aj napríklad utečeneckú krízu, alebo diskusiu ohľadom Brexitu. Kauza Bašternák má však v súčasnosti ...
Čítať Viac

Kauza Bašternák a protesty

Opozícia je aktívna v tejto kauze a snaží sa o politické vyvodenie zodpovednosti ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka. O vyvodenie zodpovednosti sa snaží opakovanými protestmi pred komplexom Bonaparte. Sú však tieto protesty správnou formou pre vyvodenie zodpovednosti ?

Ľudia majú právo sa verejne vyjadriť k nejakej téme. Je však až podozrivé s akou mierou a frekvenciou sa konajú protesty zamerané na kauzu Bašternák, pritom tu boli väčšie kauzy ako napríklad spis Gorila. V kauze Bašternáka tak nejde ani o hodnotu ako o symbol korupcie a klientelizmu.

Protesty pred komplexom Bonaparte sa dejú opakovane, takú frekvenciu a záujem o účasť na protestoch nemali ani počas protestov v kauze Gorila. Je tak otázka, či sa z protestov vyvodí nejaká zodpovednosť, keďže zrejme účinok na vládnu stranu SMER-SD a Roberta Kaliňáka nemajú.

Čo si myslia že robím párty z DPH-ačiek ?
Čo si myslia že robím párty z DPH-ačiek ?

Kauza Bašternák a možno ďalšie dôvody pre protesty

Voľby do Národnej rady SR v roku 2016 sprevádzala jedna téma. Proti SMERU-SD. Každá politická strana sa stavala do pozície so Smerom-SD a Róbertom Ficom nie. Súčasné opozičné strany dúfali, že voľby do NR SR 2016 ukážu, že vládna strana SMER-SD je už mimo politickej scény. Takáto snaha pretrváva dodnes.

Protesty však môžu mať viacero dôvodov. Snaha o zrovnoprávnenie systému, kedy si iba známy môžu dovoliť urobiť hocičo a ľudia protestmi chcú vyjadriť svoj názor, že už sa podobné veci nesmú stať. Ďalším dôvodom môže byť, že opozičné strany si mysleli, že kauzou CT Smer-SD ukázal, že je slabý a ďalšou kauzou Smer-SD sa opäť ´´zbaví´´ nepohodlných členov. Na vrub tohto však protestmi opozičné strany iste získavajú na voličskej základni do budúcich volieb. Najmä mladých. Tým pádom však berú voličom aj extrémnym stranám ako napríklad ĽSNS.

Mohlo by Vás zaujímať